Agroturystyka. Z czym Ci się kojarzy?

Domowa atmosfera przy zapachu Czyste pokoje w gospodarstwie agroturystycznympieczonego chleba

Na hasło “agroturystyka” każdy z nas ma inny obraz w głowie.
Jeden myśli o małym pokoiku na wsi, inny wyobraża sobie miły wieczór przy ognisku z przyjaciółmi a inny możliwość oddychania świeżym powietrzem i dźwiękami natury. Takich skojarzeń jest pewnie nieskończoność i każdy z nas znajdzie coś dla siebie.

Dzisiejsza agroturystyka to już nie praca w polu w zamian za kwaterę.
Dzisiaj agroturystyka to bardziej pragnienienie ludzi z miasta niż przymus.

Już większość pokoi gościnnych w gospodarstwie agroturystyczym wielkopolsce ma osobną łazienkę do każdego pokoju, indywidualną kuchnię, możliwość odpoczynku w saunie, na hamaku, spacer po lesie.
Często agroturystyka w wielkopolsce to bardziej pobyt w hotelu wśród przyrody niż pobyt w pokoju na tradycyjnej wsi.

Dzisiaj agroturystyka to piękne trawniki, pełne wyżywienie, kajaki, uczty pod wiatą, gitarowe koncerty i profesjonalna obsługa.

Jak w Polsce jest rozwinięta agroturystyka?
Najwięcej kwater agroturystycznych zlokalizowanych jest w województwach: małopolskim (9845), podkarpackim (8482) i pomorskim (4861). Pod względem liczby obiektów agroturystycznych wyróżniają się województwa: podkarpackie (995), małopolskie (819) i podlaskie (478) – te wyniki są oczywiste z powodu położenia geograficznego – blisko do morza, jezior czy gór.

Mało kto zastanawia się gdzie znajdzie pokój z wysokim standardem, blisko lasu, czystego jeziora z plażą i blisko nietypowych zjawisk natury i to jeszcze całkiem nie daleko od domu.
My znamy takie miejsce w województwie wielkopolskim:)
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o standardach pokoi i atrakcjach wejdź na naszą stronę internetową w zakładkę: ATRAKCJE i POKOJE

 

Autor: Artur Żurawicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *